ΑΠΟΕΛ 3-1 Α.Ο. Αγίας Νάπας
Torres (2'), Σαπάνης (18'), Tavares (27')
 Σκουρίδης (79')

Με νίκη για την ομάδα μας έναντι της Αγίας Νάπας έληξε ο χθεσινός αγώνας κυπέλλου στο ΓΣΠ.

Η ομάδα μας μπήκε στο γήπεδο δυνατά και γρήγορα κατάφερε να ελέγξει το παιγνίδι και να επιβάλει τους ρυθμούς της. Το πρώτο γκολ από το Τόρες ήρθε από το 2ο κιόλας λεπτό του αγώνα ενώ στο 18’ ο Σαπάνης κατάφερε να σημειώσει το 2ο γκολ για την ομάδα μας και να αυξήσει το σκορ σε 2-0. Το παιγνίδι συνεχίστηκε με το ΑΠΟΕΛ να έχει πάντα τον έλεγχο του αγώνα και στο 27’ ο Ταβάρες σημείωσε το 3ο γκολ του αγώνα. Το 3-0 ήταν και το αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έδινε την εντύπωση ότι έκανε συντήρηση δυνάμεων έτσι δεν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Η ομάδα της Αγίας Νάπας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά κατάφερε μόνο να σημειώσει το γκολ της τιμής στο 79’ με το Σκουρίδη. Το 3-1 ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.