Διαιτητής
Τράττου Λεόντιος
Βοηθοί
Ιωάννου Αθηνόδωρος , Αντωνόπουλος Ανδρέας

Με 2-1 κέρδισε η ομάδα μας τον Εθνικό στον αγώνα που έγινε απόψε στο ΓΣΠ στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά στον αγώνα και έδειξε τις προθέσεις του από τα πρώτα λεπτά.

Στο 16ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φερναντές ο Κόντης με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Μετά το γκολ, οι ποδοσφαιριστές μας πίεσαν ακόμη περισσότερο τον Εθνικό χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε με το 1-0 στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το ΑΠΟΕΛ να είναι κάπως μουδιασμένο και τον Εθνικό να το εκμεταλλεύεται και να καταφέρνει να ισοφαρίζει στο 59ο λεπτό με τον Γεωργιάδη.

Μετά την ισοφάριση, οι ποδοσφαιριστές μας ανέλαβαν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεζαν για το 2-1. Πράγμα που κατάφεραν στο 74ο λεπτό με τον Μιχαήλ που εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Φερνατές και με κεφαλιά έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΕΛ: Μορφής, Καψής, Σεγκιρί, Φλορέα, Κόντης, Μιχαήλ, Έμερσον, Μακρίδης( 84 Σατσιάς) Πίντο (65 Λουκά), Φερναντές, Μαχλάς (45 Ζε Κάρλος)