Ολυμπιακός Λευκωσίας 2-2 ΑΠΟΕΛ
Γκονζάλες (27'), Πανιγκκούτι (67')

Ισόπαλος 2-2 έληξε αποψινός αγώνας μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ.

Το ΑΠΟΕΛ χωρίς να πιάσει την καλή του απόδοση των τελευταίων αγώνων είχε τις ευκαιρίες, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, να πάρει την νίκη αλλά  δεν τα κατάφερε.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισοζυγισμένο και ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί στο 27 με κεφαλιά του Γκονζάλες.

Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν κατάφερε να διασπάει την πολύ καλά οργανωμένη άμυνα του Ολυμπιακού, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το 1-0.

Στην επανάληψη, το ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά και πίεσε από την αρχή. Μόλις στο 5 λεπτό ο Μαχλάς με πλασέ , μετά από ωραία πάσα του Έμερσον, έκανε το 1-1. Η πίεση του ΑΠΟΕΛ συνεχίστηκε, αλλά αυτός που ευτύχισε να προηγηθεί ξανά ήταν ο Ολυμπιακός στο 67 με κεφαλιά του Πανιγκκούτι.

Η απάντηση της ομάδας μας ήταν άμεση, αφού στο 74 ο Μακρίδης με κεφαλιά έκανε το 2-2 και έφερε το παιχνίδι στα ίσα για δεύτερη φορά.

Παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας στο υπόλοιπο του αγώνα, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και έτσι το 2-2 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.