Nemanja Corović
Μάριος Θεοδώρου  (71')

Δεν αγωνίστηκαν
Δημήτρης Δασκαλάκης

Με 6-0 συνέτριψε το ΑΠΟΕΛ τον Όλυμπο Ξυλοφάγου στον 1ο αγώνα της 4ης φάσης του Κυπέλλου Κόκα-Κόλα.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση και κέρδισε άνετα τον αντίπαλο της με σκορ ασφαλείας για την πρόκριση στους ομίλους του Κυπέλλου.

Το ΑΠΟΕΛ μπήκε δυνατά και μόλις στο 7’ λεπτό ο Ταβάρες άνοιξε το σκόρ. Στο 43’ λεπτό ο Τσόροβιτς πέτυχε το πρώτο του γκολ με τα χρώματα της ομάδας γράφοντας το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 52’ και πάλι ο Ταβάρες έκανε το 3-0. Στο 65’ ήταν η σειρά του Ζε Κάρλος να σκοράρε,ι που πέρασε στο παιχνίδι στο 59’. Αυτή ήταν και πρώτη εμφάνιση του Ζε Κάρλος μετά τον σοβαρό τραυματισμό που είχε στις αρχές της αγωνιστικής περιόδου.

Ο Ρικάρντο Φερναντές στο 73 έκανε το 5-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Μακρίδης έγραψε το τελικό 6-0.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Μοραΐς ,Κόντης, Σεγκιρί, , Φλορέα, Έμερσον, Φερναντες, Λουκά (59 Μακρίδης), Σαπάνης (59 Ζε Κάρλος), Ταβάρες (71 Θεοδώρου), Τσόροβιτς.