Χρύσης Μιχαήλ
Marcos Tavares  (57')
Nemanja Corović  (63')
Νίκος Μαχλάς

Με νίκη της ΕΝΠ τελείωσε ο αγώνας για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Marfin Laiki με 1-0, που διεξήχθη στο Στάδιο Τάσος Μάρκου στο Παραλίμνι.
Το ΑΠΟΕΛ έμεινε πίσω από τον καλό του εαυτό και δεν μπόρεσε να συνεχίσει τις πολύ καλές εμφανίσεις των τελευταίων αγώνων με αποτέλεσμα να συνεχιστεί η παράδοση που δεν θέλει την ομάδα μας να κερδίζει μέσα στο Παραλίμνι την ΕΝΠ τα τελευταία 5 χρόνια.

ΤΟ ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε δυνατά και πείρε την υπεροχή στον αγώνα, αλλά η ΕΝΠ  έκλεισε τους χώρους κάτω από το κέντρο και την άμυνα της με αποτέλεσμα οι ενέργειες των ποδοσφαιριστών μας να ανακόπτοντε με επιτυχία από τους αμυντικού της ΕΝΠ. Σε ένα δίλεπτο το ΑΠΟΕΛ δημιούργησε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Συγκεκριμένα στο 37 η κεφαλιά του Μαχλά αποκρούστηκε από το δοκάρι της ΕΝΠ ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό σουτ από τον Μαχλά και πάλι πέρασε άουτ.

Παρά την υπεροχή του ΑΠΟΕΛ η ΕΝΠ κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 44 με κεφαλιά του Ελευθερίου μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο δεύτερο ημίχρονο το ΑΠΟΕΛ και πάλι μπήκε δυνατά αλλά και πάλι οι ποδοσφαιριστές της ΕΝΠ, σωστά αμυνόμενοι δεν άφησαν το ΑΠΟΕΛ να σκοράρει και το παιχνίδι τελείωσε με το 1.

Δηλώσεις Ουζουνίδη

Συγχαρητήρια στην Ένωση και τον N. Aνδρονίκου για τη νίκη τους. Ξέραμε πριν από το παιγνίδι ότι θ' αντιμετωπίζαμε μια ομάδα που θα αμυνόταν και θα έκανε αντεπιθέσεις. Έτσι έγινε τελικά. Eίχαμε την υπεροχή, χάσαμε 2-3 ευκαιρίες και χωρίς να μας δημιουργήσει καταστάσεις ο αντίπαλος σκόραρε από ένα κόρνερ. Aυτό είναι μια αδυναμία της ομάδας μας και γι' αυτό βάλαμε ψηλά παιδιά. Aν θέλουμε να διεκδικήσουμε κάτι, θα πρέπει να βελτιώσουμε σύντομα αυτή την αδυναμία. Στο B' ημίχρονο είχαμε έναν αντίπαλο που έβγαινε στην κόντρα. Eμείς βάλαμε και τον Tσόροβιτς στην περιοχή, εκτεθήκαμε από πλάγια και προσπαθήσαμε. O αντίπαλος βρήκε κενούς χώρους και μας απείλησε. H ουσία είναι ότι από τέσσερα παιγνίδια χάσαμε τα δύο. Δεν είναι αρκετά τα λόγια. Πρέπει να δείξουμε στο γήπεδο. Oι παίκτες έχουν διάθεση, όρεξη, τρέχουν, αλλά το ποδόσφαιρο δεν παίζεται μόνο με τα πόδια. Xρειάζεται καθαρό μυαλό. Eμείς δεν είχαμε μυαλό. Aυτό δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητο και αυτή τη βδομάδα θα δούμε τι θα γίνει. Πρέπει ν' αλλάξουν κάποια πράγματα".